انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش
فیسبوک: نمیتوانیم جلوی عضویت بچه ها را بگیریم - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش (http://pishroforum.ir)
+-- انجمن: بخش‌‌های متفرقه (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- انجمن: عمومی (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- موضوع: فیسبوک: نمیتوانیم جلوی عضویت بچه ها را بگیریم (/showthread.php?tid=1243)فیسبوک: نمیتوانیم جلوی عضویت بچه ها را بگیریم - Ashkan - ۲۱-اسفند-۹۱ ۰۸:۲۲ صبح

اگر چه فیس بوک ظاهراً عضویت افراد زیر ۱۳ سال را در این سایت ممنوع کرده، اما عملاً کاری برای اجرای این قانون نمیکند.


[تصویر:  13910907000330_PhotoA.jpg]

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فارس، به دنبال تشدید انتقادها از فیسبوک به دنبال عضویت افراد کم سن و سال در این سایت که خطرات فراوانی را برای آنها به دنبال آورده است، مدیران فیسبوک رسماً اعلام کردند نمی توانند برای مقابله با این روند کاری بکنند.
بررسی ها نشان می دهد عضویت افراد کم سن و سال در فیسبوک به یک معضل جدی تبدیل شده و این افراد که قادر به شناسایی تهدیدهای فضای مجازی نیستند هر آن در معرض آسیب های مادی و معنوی هستند.
بر اساس آمار بیش از یک سوم کودکان ۹ تا ۱۲ ساله در انگلیس در فیسبوک عضویت دارند و این امر زمینه را برای سوءاستفاده های مختلف فراهم آورده است.
ادعای فیسبوک در این زمینه در شرایطی است که این سایت حداقل می تواند سیستمی را برای اعلام و تایید سن کاربران ایجاد کند تا مانع از عضویت افراد کم سن و سال در آن شود. با توجه به اینکه ۲۵ درصد کاربران این سایت در سراسر جهان را افراد بین ۹ تا ۱۲ سال تشکیل می دهند توجه به ابداع چنین سیستمی ضروری است.
برخی صاحب نظران معتقدند کمکاری فیسبوک در این زمینه ناشی از علاقه مدیران آن به جلب اعضای بیشتر و کسب سود و درآمد بیشتر از این طریق است و این سایت می تواند سن اعضای خود را به طور جدی کنترل کند.