انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش
سبک جدید زندگی در خانه سه چرخه یی +تصاویر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش (http://pishroforum.ir)
+-- انجمن: بخش‌‌های متفرقه (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- انجمن: عمومی (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- موضوع: سبک جدید زندگی در خانه سه چرخه یی +تصاویر (/showthread.php?tid=1246)سبک جدید زندگی در خانه سه چرخه یی +تصاویر - Ashkan - ۲۱-اسفند-۹۱ ۰۸:۲۴ صبح

سبک جدید زندگی در خانه سه چرخه یی +تصاویر

[تصویر:  3]
خانه سه چرخهیی نمونه یک خانه متحرک مینیاتوری است که امکانات اولیه زندگی را در کمترین فضای ممکن در پشت یک سه چرخه در اختیار کاربر قرار میدهد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خانه سه چرخهیی (Tricucle House) توسط گروه معماری PIDO طراحی و در نمایشگاه پکن معرفی شده است.

برخلاف خودروهای کاروان، خانه سه چرخه یی فضای زیادی را اشغال نکرده و کاربر علاوه بر در اختیار داشتن فضای مناسب برای استراحت، در طول روز نیز براحتی در سطح شهر دوچرخه سواری می کند.

خانه آکاردئونی شکل با بدنه تاشو از جنس پلی پروپیلن ساخته شده است که علاوه بر استحکام، فضای کافی برای قرار دادن امکانات مختلف از جمله قفسه، میز، تختخواب، صفحه اجاق برقی و حتی وان حمام را فراهم کرده است.

بخش های مختلف خانه آکاردئونی براحتی قابل تغییر هستند؛ بطور مثال قفسه ها قابلیت تبدیل شدن به میز غذاخوری و سپس تبدیل به تختخواب را دارند تا حداکثر فضایی ممکن برای کاربر در طول روز و شب فراهم شود.

در فضای داخلی خانه وان کوچک برای استحمام، ظرفشویی و صفحه اجاق برقی در نظر گرفته شده است، اما نحوه تأمین آب و برق سیستم هنوز اعلام نشده است؛ با این حال بدنه پلی پروپیلن امکان استفاده از نور محیط اطراف را فراهم می کند.

همچنین امکان اتصال دو خانه سه چرخه یی به یکدیگر برای افزایش فضای داخلی در نظر گرفته شده است.

طرح دیگری که توسط این گروه معماری ارائه شده است، باغ سه چرخه یی (Tricycle Gardens) شامل فضای سبز کوچک در پشت یک سه چرخه است که در ترکیب با خانه سه چرخه یی، فضای دلنشین مانند یک خانه کوچک را ایجاد می کند.


[تصویر:  4]
باز کردن بدنه تاشو برای افزایش فضای داخلی خانه[تصویر:  4]
فضای مناسب برای استراحت در خانه سه چرخه یی[تصویر:  4]
امکان تغییر فضای داخلی با کارآیی های مختلف

[تصویر:  4]
نصب ظرفشویی و صفحه اجاق برقی در خانه سه چرخه یی

[تصویر:  4]
ترکیب خانه سه چرخه یی با باغ های کوچک متحرک


[تصویر:  4]
امکان اتصال دو خانه سه چرخه یی برای افزایش فضایی داخلی