انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش
فیسبوک محکوم به پرداخت بیست میلیون دلار جریمه شد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش (http://pishroforum.ir)
+-- انجمن: اینترنت (/forumdisplay.php?fid=62)
+--- انجمن: کلیه مباحث مربوط به اینترنت (/forumdisplay.php?fid=63)
+--- موضوع: فیسبوک محکوم به پرداخت بیست میلیون دلار جریمه شد (/showthread.php?tid=1575)فیسبوک محکوم به پرداخت بیست میلیون دلار جریمه شد - Admin - ۶-شهريور-۹۲ ۱۲:۳۵ عصر

به نقل از ت-و-سنک, دوشنبه شب, یک قاضی امریکائی پرداخت بیست میلیون دلار جریمه توسط فیسبوک به دلیل استفاده از نام یا چهره کاربران با قید "لایک" در تبلیغات را تائید کرد.
 
این پول بین گروه های دفاع از حریم خصوصی روی اینترنت و وکلا و کاربران فیسبوکی که شکاینامه جمعی را امضاء کرده بودند تقسیم خواهد شد.
 
Richard Seebord, قاضی سانفرانسیسکو معتقد است که این بیست میلیون که فقط قسمتی از میلیاردها خسارتی است که در شکایتنامه تقاضا شده بوده,با توجه به مشکلاتی که شاکیان برای اثبات اینکه از نظر مالی خسارت دیده و یا "لایک" انها به معنای پشتیبانی و حمایت تبلیغات نبوده است, منصقانه است.
 
فیسبوک از صد و پنجاه هزار کاربر برای این امر و بدون اجازه انها سوء استفاده کرده اما بر اساس گفته Richard Seebord تعداد کمی از انها رسما شکایت کرده اند و در نتیجه بیست میلیون دلار برای خاتمه دادن دوستانه این پرونده کافی است. او میافزاید : "بطور کل با توجه به شرایط, این پرداخت, جبران عادلانه, منطقی و مناسبی است بخصوص که احتمال اینکه با دادگاهی نتیجه بهتری حاصل شود ضعیف است. "
 
همچنین موافقتنامه ای مبنی بر اینکه فیسبوک قوانین خود را تغییر داده و کنترل بیشتری به کاربرانش در مورد بهره برداری از داده های انها در چهارچوب تبلیغات بدهد امضاء شده است.
 
این شکایت در سال 2011 و بعد از اجرای برنامه تبلیغاتی فیسبوک به نام "Sponsored Stories" انجام شده بود.

منبع:ترفندستان