انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش
چیپ UltraGig 6400، تماشای محتوای موبایل با کیفیت HD به صورت بیسیم - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش (http://pishroforum.ir)
+-- انجمن: سخت افزار (/forumdisplay.php?fid=57)
+--- انجمن: کلیه مباحث مربوط به سخت افزار (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: چیپ UltraGig 6400، تماشای محتوای موبایل با کیفیت HD به صورت بیسیم (/showthread.php?tid=968)چیپ UltraGig 6400، تماشای محتوای موبایل با کیفیت HD به صورت بیسیم - Ashkan - ۱۲-اسفند-۹۱ ۱۱:۱۹ عصر

Silicon Image به این فکر افتاده شاید شما بخواهید ویدیوهای HD را به وسیله ابزارهای موبایل تان روی صفحات بزرگ نمایشگر به تماشا بنشینید، ولی محدودیت هایی همچون کابل تبدیل HDMI، ارتباط DLNA با استفاده از روتر وای فای یا Airplay دست و پا گیرتان شوند.

اکنون تکنولوژی WirelessHD این شرکت با کیفیت 1080p و سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه روی برخی لپ تاپ ها مورد استفاده قرار می گیرد، اما این کمپانی به دنبال عرضه فرستنده بیسیم کوچکی برای موبایل ها است. آنها اکنون طرح مرجع UltraGig 6400 را آماده نموده اند که تکنولوژی یکسانی را در چیپی کوچک و نازک به دنیای تبلت ها و موبایل ها می آورد.
[تصویر:  silicon-image-ultragig-6400-wireless-hdm...1357908256]
Silicon Image در CES 2013 برای نشان دادن شیوه عملکرد چیپ جدید خود، یک اسمارت فون مجهز به UltraGig 6400 و یک نمایشگر HD مجهز به گیرنده بیسیم را در غرفه اش به نمایش گذارده و بازدیدکنندگان می توانند تا فاصله ۱۰ متری با کیفیت عالی به بازی های اندرویدی مشغول شوند. Silicon Image اکنون مشغول مذاکره با کارخانه های تولید تلفن همراه و ابزارهای همراه است تا این چیپ را میهمان اسمارت فون و تبلت های بسیاری کند. اما تا زمان عرضه چنین ابزارهایی تنها می توان منتظر ماند.
منبع:نارنجی