آشنایی با ورزش پینت بال
زمان کنونی: ۱۸-مرداد-۹۹, ۱۲:۰۴ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: anahitamzd
آخرین ارسال: anahitamzd
پاسخ ها 1
بازدید 3082

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 
آشنایی با ورزش پینت بال
نویسنده پیام
کاربر جدید
*

وضعيت : آفلاین
ارسال‌ها: 1
تاریخ عضویت: آبا ۱۳۹۲

اعتبار: 0
محل سکونت
تهران


بازي مورد علاقه
تیم محبوب
حالت من

سپاس ها 0
سپاس شده 2 بار در 1 ارسال

سطح: 1
اعتبار: 0 / 0
مهارت: 0 / 0
تجربه: 0 / 100

ارسال: #1
آشنایی با ورزش پینت بال

آيا پينت بال يك ورزش است؟

بله .چه چيزهايي نشانگر ورزش است؟ داور،مجموعه اي از قوانين ،تيمهاي حرفهاي و اماتور و تورنومنتها و همچنين حمايت كامل صنعت از ميليونها بازيكن.


كاملا متقاعد كننده به نظر مي رسد.پينت بال به وسيله بسياري از مردم به عنان ورزش شناخته نمي شود چون بسياري از آنها نمي دانند كه اين بازي شامل چه چيزهايي است. اين باعث مشكلاتي براي ما پينت بالرها مي شود كه بايد پينت بال را به عموم مردم مانند فوتبال يا بسكتبال معرفي كنيم .بسياري سعي مي كنند از مجلات وحتي از طريق برنامه هايي از تلويزيون اين كار را به انجام برساند . در حقيقت سايتهاي اينترنتي نيز راهي براي اين كار مي باشد.
در حد حرفه اي مقداري آمادگي جسماني براي پينت بال نيازاست. همچنين اين تيمها داراي استراتژي هستند وبر روي حركات خاص و معروف تيمهاي ديگر تمرين مي كنند(به مانند فوتبال و واليبال ). بسياري بر اين عقيده اند كه پينت بال واقعا ورزش نيست اما اگر يكبار بازي دو تيم حرفه اي بر روي زمين با موانع بادي را تماشا كنند متوجه مي شود كه به مانند بسياري از ورزشها واقعا مهيج است. در پينت بال هنگامي كه به فكر موقعيت و مكان خود هستند نياز به تصميم گيري براي حركت دوم نيز داريد.اما درباره آنچه كه پينت بال به وجود آورده پينت بال اولين بازي فيزيكي است كه مرز بين زن ومرد را از بين برده است. زن و مرد مي تواند با هم بازي كنند. پينت بال ورزشي براي همه چه مرد وچه زن و ازهر سن و هر گونه فيزيك بدني.

[i]
پينت بال چيست؟
[/b]
در مدت زمان كوتاه 15 سال پينت بال يكي از مهيج ترين تفريحات خارج از خانه شناخته شده . اين بازي در بيش از 40 كشور در ميان ميليون ها زن ومرد در هر رده سني وعقيده رايج است. همچنين خانه دارها يا دانش آموزان ،حرفه اي ها و باز نشسته ها،تمامي بازيكنان در عشق به بازي و روحيه مبارزه طلبي قوي مشترك هستند . پينت بال در لغت از دو كلمه پينت به معني رنگ و بال به معني توپ تشكيل شده است ورزشي است تيمي كه در مسابقات رسمي با حضور دو تيم انجام مي گيرد و هدف از آن تصاحب پرچم آويخته شده در انتهاي زمين و انتقال آن به قرارگاه مركزي تيم خودي است هرتيم شامل 7،5 يا 10 نفر بازيكن است كه هر كدام از آنها مجهز به اسلحه ويژه هاي به نام نشانه رو؛گلوله هاي رنگي؛ماسك صورت و تجهيزات ديگري نظير دستكش، پوشش گردن، لباس فرم، كفش مناسب جهت بازي مي باشند ودر حين بازي با استفاده از از نشانه رو و شليك گلوله ها نسبت به حذف بازيكنان تيم حريف و رسيدن به هدف كه همان فتح پرچم است اقدام مي كنند. البته در مسابقات غير رسمي ممكن است اهداف مختلفي طراحي شده و بازي شود و اين همان انعطاف موجود در اين بازي و عامل ايجاد هيجان در ورزش پينت بال است.
ورزش پينت بال در زمين مخصوص و باويژگيهاي خاص كه مشتمل بر انواع مختلف موانع ، سنگرها و جان پناه مي باشد انجام مي گيرد و داراي سناريو هاي بسيار زياد است كه با توافق طرفين بازي مي توان آن را انجام داد. روش امتياز دهي بازي نيز با توجه به نوع سناريوي انتخابي و حتي تعداد نفرات شركت كننده در بازي متفاوت است و در بازي هاي غير رسمي مي تواند كاملا توافقي انجام گيرد.ورزش پينت بال در افزايش قابليتهاي جسماني؛ چابكي؛ انعطا ف؛تعادل؛ هماهنگي ؛ استقامت ؛ سرعت و همچنين ويژگيهاي روحي ورواني بسيار مثمر ثمر بوده و به تائيد بسياري از كارشناسان امر ورزش از بسياري از رشته هاي ورزشي مناسب تر مي باشد. پينت بال از نظر سطح هيجان در رده بالاي جدول ورزشهاي مهيج قرار دارد. واز نظر تنوع در نوع و شرايط بازي بي نظير است. پينت بال را مي توان حداقل دو نفره و حداكثر با دو تيم چهل نفره بازي كرد. هم چنين چند گروه در يك زمين، و همزمان مي توانند به رقابت با هم بپردازد، ولي مسابقات رسمي فقط با دو تيم 7،5 يا10 نفره انجام مي گيرد . در بازي اصلي هر تيم داراي جايگاه اختصاصي پرچم تيم، و نيز بازومند رنگي و لباس متحد الشكل تيم خود مي باشد.
با اعلام شروع بازي توسط داوران، هر تيم بر اساس سناتور و تاكتيك از قبل طراحي شده اقدام به پيشروي مي كند و سعي در رسيدن به جايگاه اختصاصي تيم حريف و به تسخير در آوردن پرچم تيم مقابل نموده و نسبت به برگشت سريع همراه با پرچم تسخير شده به جايگاه خود اقدام مي نمايد.
بديهي است اين رقابت، دو طرفه بوده و هر تيمي كه بتواند پرچم را بدون هدف قرار گرفتن به جايگاه اختصاصي خود بياورد، برنده بازي محسوب مي گردد، حتي اگر يك نفر نيزهدف قرار نگرفته باشد مي تواند اين كار را كرده و برنده شود، در حاليكه حتي يكي از بازيكنان تيم مقابل مورد هدف و اصابت قرار نگرفته باشند.
نكته بسيار مهم در اين ورزش پر هيجان كه در هيچ ورزش گروهي ديگر ديده نمي شود، پرورش فكري و روحي بازيكنان است، به گونه اي كه نهايت روحيه همكاري، فرماندهي و فرمان پذيري گروهي، مشاركت در طراحي و توجيه سناريو، تاكتيك و استراتژي گروهي در اين ورزش مشهود است وبر خلاف ورزش هاي ديگر كه اساساً بازيكنان در ضمن كار گروهي بيشتر به مطرح نمودن خود مي پردازد، در پينت بال بازيكنان با درك فرهنگ ايثار و از خود گذشتگي با به خطر انداختن و حذف خود، فقط به پيروزي و افتخار گروه مي انديشند.
پينت بال را مي توان با سناريوهاي بسيار گوناگون و متنوع بازي نمود. درهر يك از سناريوها نكات برجسته تاكتيكي وجود دارد كه بازيكنان با تفكر و تمرين بيشتر اين نكات راخواهد يافت. به چند سناريو در زير اشاره مي گردد، البته تعداد ديگري سناريو نيز وجود دارد. همچنين بازيكنان حرفه اي حتي مي توانند به طرح سناريوهاي جديد مبادرت ورزند.


منبع :دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۴-آذر-۹۲ ۰۴:۰۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Admin ، soelda
آگهی
ارسال پاسخ 


Bookmarks

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
5 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Admin (۶-آذر-۹۲, ۰۷:۵۵ عصر)، Devboy (۵-آذر-۹۲, ۰۸:۴۵ عصر)، anahitamzd (۴-آذر-۹۲, ۰۴:۰۵ عصر)، soelda (۲۱-اسفند-۹۵, ۱۰:۴۱ عصر)، cookiemonster1234 (۱-خرداد-۹۹, ۰۴:۵۸ صبح)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

Powered by MyBB © 2002-2017
Persian Translation by MyBBIran.com ,My-bb.irدر انجمن
در گوگل