«اسمت چیه؟ تربچه»
زمان کنونی: ۹-فروردين-۰۳, ۰۵:۳۱ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: booklove
آخرین ارسال: booklove
پاسخ ها 1
بازدید 4931

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 
«اسمت چیه؟ تربچه»
نویسنده پیام
کاربر جدید
*

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 0

بازي مورد علاقه
تیم محبوب
حالت من

سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال

سطح: 1
اعتبار: 0 / 2
مهارت: 1 / 45
تجربه: 10 / 100

ارسال: #1
«اسمت چیه؟ تربچه»
«اسمت چیه؟ تربچه» داستان طنز کودکانه‌ به قلم عزت اله الوندی است که توسط دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نوجوانان گرامی توصیه می شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این داستان درباره نوجوانی به نام پوریا است که عاشق انشا نوشتن است و در انشاهایش همیشه از عناصر تخیلی بهره می‌برد و داستانی خنده آور می‌آفریند.

پوریا توسط موجوداتی غریب به یک سرزمین خیالی برده می‌شود و در آنجا با این‌یکی و اون‌یکی و خواهرشان تربچه آشنا می‌شود. موجوداتی تخیلی و جادویی که قادرند گاهی وقت‌ها اختلالاتی در زندگی آدم‌ها به وجود بیاورند. همانطور که سال‌ها است برای زندگی پوریا و خانواده‌اش اختلالاتی به وجود آورده‌اند و…..

این داستان از عنصر تخیل برای خلق داستانی برای کودکان بهره گرفته شده که واقعیت و خیالی را با هم در می‌آمیزد و تخیل نوجوان را به کار گرفته مخاطب را به دنبال خود به عمق ماجرای داستان می‌کشاند. در این داستان تلاش شده تا آنجا که ممکن است از فضاهای امروزی و روزمره نوجوانان استفاده شود اما در عمق همخونی با داستان‌های کهن فارسی دارد. طنز و رنگ و بوی ایرانی آن از ویژگی‌های بارز این کتاب داستانی است.

هر داستان این مجموعه با داستان‌های دیگر ارتباط موضوعی و شخصیتی دارد و قرار است در هر جلد شخصیت‌های جدیدی به داستان اضافه شود.

در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است:

«پدر بزرگ می‌گوید: ” پدربزرگ من یه روز که داشته باغشو آبیاری می‌کرده یکی از اون یکی‌ها رو دیده اما اون یکی مرده نبوده، زن بوده. داشته لب چشمه دستاشو می‌شسته . بعد که فهمیده از اون یکی‌ها است، با بیل افتاده دنبالش اونم وایساده و تا تونسته کتک خورده، بعد از پدربزرگ‌امون خواسته و گفته من با هفت پشت تو کاری نخواهم داشت قول شرف می‌دهم اما بدان و آگاه باش که نفرینت می‌کنم که خودت و همه کسانی که از نسل تواند تا هفت پشت شلخته باشند».
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷-خرداد-۹۸ ۱۲:۲۵ عصر، توسط booklove.)
۲۷-خرداد-۹۸ ۱۲:۲۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
آگهی
ارسال پاسخ 

Bookmarks

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
3 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Admin (۴-فروردين-۰۲, ۰۲:۴۰ عصر)، booklove (۲۷-خرداد-۹۸, ۱۲:۲۵ عصر)، cookiemonster1234 (۱۵-خرداد-۹۹, ۰۹:۰۱ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان