انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش
پیش فرض مصرف پیاز آرامش می آورد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش (http://pishroforum.ir)
+-- انجمن: بخش‌‌های متفرقه (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- انجمن: عمومی (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- موضوع: پیش فرض مصرف پیاز آرامش می آورد (/showthread.php?tid=1065)پیش فرض مصرف پیاز آرامش می آورد - Ashkan - ۱۵-اسفند-۹۱ ۰۲:۲۰ صبح

[تصویر:  31540.png]
مصرف پیاز به دلیل داشتن ویتامینهای گروه B موجب آرامش بدن میشود.


یک متخصص تغذیه افزود: پیاز به دلیل داشتن ویتامینهای گروه B آرامبخش است و به دلیل داشتن ویتامین C اثر ضد التهابی دارد.


وی گفت: مصرف پیاز برای افراد مبتلا به بیماریهای قلبی بسیار مفید است و در افرادی كه احتمال بروز بیماریهای قلبی و عروقی زیاد است مثل سالمندان و میانسالان اگر نصف پیاز را در روز مصرف كنند، ۲۰ تا ۳۰درصد كلسترول بد خون كاهش پیدا میكند و كلسترول خوب خون را افزایش میدهد.


این متخصص تغذیه افزود: پیاز به دلیل تركیبات گوگردی كه دارا است، میتواند از ایجاد سلولهایی كه با تغییر شكل خود موجب بروز سرطان میشوند، جلوگیری كند.


وی اضافه كرد: پیاز برای رشد مو مؤثر است. در درمان یبوست، میگرن، چاقی، پروستات، بواسیر، یرقان و ورم گلو، پیاز میتواند مفید باشد.


وی گفت: پیاز دارای خاصیت ضدالتهابی است و میتواند علائم التهاب مثل درد، تورم، آرتروزها و دردهای نواحی مختلف را تسكین دهد.


این متخصص تغذیه افزود: آلرژیها، آسم و بیماریهای دستگاه تنفسی با مصرف پیاز كاهش پیدا میكند. سیر و پیاز هر ۲آنزیمهایی كه التهاب ایجاد میكند، را مهار میكنند.


وی اضافه كرد: پیاز نیز مانند سیر خاصیت ضدعفونی دارد و قادر است از تجمع پلاكتها جلوگیری كند و در تجزیه فیبرین (لخته خون) دخالت كند.