انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش
رباتها هم دارای وب سایت شدند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش (http://pishroforum.ir)
+-- انجمن: بخش‌‌های متفرقه (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- انجمن: عمومی (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- موضوع: رباتها هم دارای وب سایت شدند (/showthread.php?tid=1255)رباتها هم دارای وب سایت شدند - Ashkan - ۲۱-اسفند-۹۱ ۰۸:۳۷ صبح


رباتها هم دارای وب سایت شدند

[تصویر:  3]
دانشمندان موفق به طراحی پایگاه دادههای جدید مبتنی بر وب برای ارتباط رباتها با یکدیگر و پاسخدهی به سوالهای هم شدند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از اواخر سال 2009، گروهی از محققان اروپایی از پنج آزمایشگاه مختلف بر روی یک وب جهانی ویژه رباتها موسوم به RoboEarth کار کردهاند.

این پایگاه داده اطلاعات را از راه دور ذخیره میکند به طوری که رباتها بتوانند دادههای آپلودشده توسط سایر رباتها را پردازش کنند.

ذخیره داده در درون یک ابر (cloud) قابل دسترس ربات میتواند سرعت پردازش محاسبات پیچیده را افزایش دهد.

هماکنون این محققان موفق به طراحی Rapyuta، یک «موتور ابری RoboEarth» شدهاند که در واقع، یک پلتفرم رباتیک منبع باز نهایی است.

این دستاورد یک شبکه است که به رباتها امکان انتقال محاسبات سنگینشان به درون ابر را میدهد و احتیاج به محاسبه آنبورد را کاهش میدهد.

شبکه جدید توصیفهای موقعیتها و اشیایی را که رباتها با آنها روبرو شدهاند، طبقهبندی میکند به طوری که تمامی رباتها مجبور نیستند دانش لازم را از زمینه خود مبنی بر این که چگونه برخی از امور مانند تردد در اتاق یا تا زدن لباسها را انجام دهد، ایجاد کنند.

بنابراین با استفاده از این پایگاهداده یک ربات بیمارستان میتواند نقشه کف زمین را آپلود کند و بداند که به طور مثال، کجا را جارو بزند.

به گفته موهاناراجا رهبر این پروژه، به این دلیل که حرکت ربات به محیط پیرامون نیازمند قدرت محاسبه بالایی است، Rapyuta میتواند به ویژه برای پهپادها و خودروهای خودران کارآمد باشد.

انتقال محاسبات به درون ابر میتواند به ارزانتر شدن، تحرک بیشتر و دوام ربات بینجامد.