انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش
بر اساس گزارش کسپرسکی, اسپمها امسال مجددا افزایش یافته اند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش (http://pishroforum.ir)
+-- انجمن: اخبار و تازه ها (/forumdisplay.php?fid=129)
+--- انجمن: اخبار فناوری اطلاعات (/forumdisplay.php?fid=130)
+---- انجمن: کامپیوترو لپ تاب (/forumdisplay.php?fid=132)
+---- موضوع: بر اساس گزارش کسپرسکی, اسپمها امسال مجددا افزایش یافته اند (/showthread.php?tid=1401)بر اساس گزارش کسپرسکی, اسپمها امسال مجددا افزایش یافته اند - Admin - ۱۴-خرداد-۹۲ ۰۵:۱۶ عصر

[تصویر:  78i8tnc3jv5i90cqjzzl.jpg]به نقل از لوموند انفورماتیک, کسپرسکی گزارش خود در مورد اسپمها را منتشر کرده است.
 
در سال 2012 اسپمها به کمترین درجه در ظرف پنج سال گذشته رسیده و بسیار کاهش یافته بودند. اما در گزارش جدید کسپرسکی در اوریل 2013 اسپمها 2.1 درصد افزایش یافته و 72.2 درصد ترافیک ایمیلها را تشکیل میداده اند. سه چهارم ایمیلهائی که روی سرورهای میل پردازش میشده اند هرزنامه بوده اند.
 
منشاء هرزنامه ها پیشروی کرده و کره جنوبی که در سال 2012 رده ششم را در جهان داشت به مقام سوم در ارسال اسپم رسیده است. ایالات متحده امریکا همچنان کشور اصلی منشاء اسپم ها است. هرزنامه های دریافتی در اروپا در ابتدا از کره جنوبی ارسال شده و 43.4 در صد هرزنامه های دریافتی در اروپا است و ایالات متحده امریکا منشاء 6.7 در صد ارسالها و ویتنام منشاء 3.4 درصد اسپمهای ارسالی به اروپا هستند.
 
مسلما موضوع کلاسیک این هرزنامه ها کلاهبرداریهائی از نوع لاتاری (شما فلان مقدار برنده شده اید) و یا نیجریه ای (اسپمهائی که از نیجریه ارسال شده و در انها گفته میشود که ارثیه ای هنگفت را میخواهند به حساب شما واریز کنند) هستند. بسیاری از اسپمها بر اخبارهای جدید تکیه کرده و یا ظاهرا از طرف شخصیتهای معروف (چون باراک اوباما و یا بیل گیتس) ارسال شده اند.
اما این هرزنامه ها میتوانند با فایل پیوستی که حاوی کد مخرب است نیز همراه باشند. بر اساس گزارش کسپرسکی 2.4 در صد ترافیک ایمیلها همراه با اینچنین کدهای مخرب هستند.
 
در زیر رده بندی بیشترین کدهای مخرب یافت شده را مشاهده میکنید.


[تصویر:  0y6oqqjymi6i6nv89pg.jpg]

منبع:ترفندستان