برتري ويندوز 8 بر ويندوز 7
زمان کنونی: ۹-فروردين-۰۳, ۱۱:۵۲ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Vahid2012
آخرین ارسال: Vahid2012
پاسخ ها 1
بازدید 7020

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 
برتري ويندوز 8 بر ويندوز 7
نویسنده پیام
کاربر پیشرو
*

وضعيت : آفلاین

اعتبار: 7

ADSL-256 Kb/S
بازي مورد علاقه
تیم محبوب
حالت من

سپاس ها 11
سپاس شده 47 بار در 47 ارسال

سطح: 8
اعتبار: 0 / 194
مهارت: 32 / 30,861
تجربه: 78 / 100

ارسال: #1
new برتري ويندوز 8 بر ويندوز 7
بالاخره وقت آن رسیده که همانند سابق که هنوز ویندوز ۷ نیامده بود در همین سایت شروع به بررسی ویندوز ۷ کردیم تا اینکه بالاخره یکسال بعدش عرضه شد الانم طبق همان سنت کم کم مواردی که از ویندوز ۸ برسد را مورد بررسی قرار میدهیم. الانم بالاخره با اعلام استیو بالمر درباره تکمیل ویندوز ۸ و انتشار مطالبی راجع به آن حالا میتونیم یه بحثی را راجع به تازه وارد شروع کنیم.

با عرضه سیستم عامل آندروید شخصا بدون مطالعه حساب جدیدی روی لینوکس بازکردم و با نهایت بی دقتی فکر کردم در نسخه جدید اوبونتو تمام تفکراتم به حقیقت پیوسته و متن باز یه دنیای جدید باز میکنه اما با عرضه نسخه اوبونتو ۱۱ و اینکه نصبش کردم خیلی حالم گرفته شد ولی بعد از مدتی وقتی خبرهای ویندوز ۸ اومد متوجه شدم اتظارات را باید از مایکروسافت باید داشته باشم نه اوبونتو آنهم به چند دلیل و آنهم اینکه در این تجارت وحشیانه متن بازها به خودشون هم رحم نکردند و هر کدام تابع استاندارد خودشون هستند و هیچ کدام حاضر به پشتیبانی از دیگری نیست. مثلا در آندروید چند گزینه پیش فرض نمیتونی پیدا کنی که راه را برای بقیه سیستم عاملهای لینوکس باز کرده باشه. گوگل تولبار خودش را روی فایرفاکس میبنده ، از همه مسخره تر اینکه فایرفاکس روی آندروید من نصب نمیشه روی آندروید یه گوشی دیگه نصب میشه یعنی شما را به زمان سیمبیان نوکیا میبره که فقط برای ورژن خاص است نه سیستم عامل و موارد خیلی بیشتر.

درواقع این استاندارد است که سیستم عامل را سیستم عامل میکند و اگر این استاندارد نباشد اون سیستم عامل را باید چیزی در حد سیمبیان نوکیا بهش نگاه کرد. مثلا در لینوکس متن باز است ولی استانداردی جایی نیست شما به عنوان یه کاربر مصرف کننده نیازتان برطرف نمیشود مگر اینکه خودتون دست به نوشتن کد ببرید درست است متن باز نامحدود است اما نامحدودی در محدودیت چون هیچ کدام از هم پشتیبانی نمیکنند (این جمله ام فقط مخصوص سیستم عامل بود نه وب) و اتفاقا یه مطلب جالبی در یکی از وبلاگهای لینوکس پیدا کردم با عنوان چرا گنو-لینوکس موفق نمی‌شود و نویسنده نگاه واقع بینانه ای به آن داشت اما در نظرات این مطلب وقتی بخوانید کاربران کاملا چشم و گوش بسته جواب دادند.
[windows-8-cloud_300x200[1]] من در چند مطلب قصد دارم به شما نشان دهم که مایکروسافت برای اینکه سیستم عامل جدید را عرضه کنه تا کجاها و چه استانداردهایی را در نظر گرفته استانداردهایی مثل ارتباط با دستگاههای مختلف تا چیپهای ARM تبلتها و حتی cpuهای اینتل و gpu های nvidia آنوقت به این پی میبرید که چرا ویندوز ۸ جایگاه خاصی در سیستم عاملها خواهد داشت چون تصور من در این سیستم عامل و تصویر روبرو قرار است اجرا شود.

نه کروم بوک گوگل بدون اوبونتو ویندوز ۸ میشود نه اوبونتو بدون ابزارهای گوگل ویندوز ۸ میشود چون یا باید اوبونتو ابزارهای گوگل را داشته باشد یا گوگل اوبونتو را و تا وقتی اینها نباشند رقابت با ویندوز فقط تخیل است.

وقتی ویندوز ۸ عرضه شود تنها نیست و آن اینها را دارد:

۱- آفیس و آفیس ۳۶۰
۲- ویندوز فون
۳- xbox360+xbox 720 و کینکت
۴- پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری
۵- ویندوز سرور ۲۰۰۸
۶- sql server
7- اینترنت اکسپلورر فلش پلیر و سیلورلایت + html5
8- ویندوز لایو+بینگ
۹- پشتیبانی تبلت و موبایل + sync
10- پشتیبانی کامل از شبکه و تجهیزات شبکه soho و media stream

اینها ۱۰ موردی هستند که هرکاربر خواسته یا ناخواسته با آنها سرو کله میزنه در روز، و این اجتماع بزرگی که مایکروسافت ترتیب داده مایکروسافت را به یک هیولا تبدیل کرده است به این هیولا خوب نگاه کنید به این راحتی از پا در نمیاد.

[Windows_8_Pro_by_mufflerexoz]

مایکروسافت برای ارائه ویندوز ۸ باید دو چیز را در نظر بگیرد یکی به چالش کشیدن ipad و دیگری قانع کردن کاربران ویندوز ۷ که بدانند به ویندوز ۸ احتیاج دارند و ویندوز ۷ دیگر نمیتونه نیازهای آنها را برطرف کنه.
اما دلایلی که باید کاربران ویندوز ۷ را قانع کرد چه چیزهایی میتونه باشه؟
- قابلیت اتصال همیشگی به اینترنت و شبکه از طریق وایرلس وایمکس و یا ۳g
- شبکه های اجتماعی
- اینترفیس طبیعی و مورد علاقه کاربر مثل کینکت
- خدمات متعدد مبتنی بر موقعیت
- صفحات نمایشی بیشتر
- افزایش حجم ذخیره سازی و تغییر در قدرت محاسباتی بروسسورهایی که انرژی کمتری مصرف میکنند
- افزایش GPU برای محاسبات

انتظارات از سیستم عامل ۸ چیست؟
- سیستم عاملی که بتواند کارهای رسمی اداری و سازمانی را انجام دهد مانند برنامه های مالی و حسابداری بعلاوه مدیریت یعنی sharepoint
- سیستم عاملی که تکنسین آن مجبور نباشد یه مشت cd برای آن جابجا کند.
- سیستم عاملی که ویرایش آن احتیاج به یادگیری زیادی برای کاربر بخصوص کارمند نداشته باشد.
- سیستم عاملی کم حجم و بدون مخلفات اضافه
۱۳-تير-۹۲ ۱۱:۱۷ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Admin
آگهی
ارسال پاسخ 

Bookmarks

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
3 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Admin (۱۳-تير-۹۲, ۱۲:۴۵ عصر)، Vahid2012 (۱۳-تير-۹۲, ۱۱:۱۷ صبح)، cookiemonster1234 (۱-خرداد-۹۹, ۰۵:۰۱ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان