انقلابی در صنعت چاپ سه بعدی توسط مایکروسافت!
زمان کنونی: ۱۴-بهمن-۰۱, ۰۱:۱۷ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Admin
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 1
بازدید 6937

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 
انقلابی در صنعت چاپ سه بعدی توسط مایکروسافت!
نویسنده پیام
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین
ارسال‌ها: 626
تاریخ عضویت: خرد ۱۳۹۱

اعتبار: 24
محل سکونت
ایران

بیش از ADSL-2 Mb/S
بازي مورد علاقه
Mafia
تیم محبوب
حالت من

سپاس ها 424
سپاس شده 213 بار در 122 ارسال

سطح: 22
اعتبار: 87 / 546
مهارت: 208 / 17,048
تجربه: 87 / 100

ارسال: #1
news انقلابی در صنعت چاپ سه بعدی توسط مایکروسافت!
[تصویر:  95595932919083547597.jpg]به نقل از نومراما, ایا روزی میتوان اسمارتفون با ساعت کانکت خود را بدون اینکه اشنائی با الکترونیک داشته باشیم بسازیم ؟

این رویای مایکروسفت است که تقاضای ثبت اختراع چاپگری سه بعدی که میتواند قطعات الکترونیکی را ساخته و مونتاژ کند و میکرو کنترلر را برنامه ریزی نماید تا دقیقا ان شئ را که کاربر مایل است را بسازد را کرده است.
 
میدانستیم که مایکروسافت بسیار به چاپ سه بعدی علاقه مند است و درایور چاپگرهای سه بعدی و پشتیبانی انها را در ویندوز 8.1 ادغام کرده است. مایکروسفت در ماه ژوئن اعلام کرده بود : "بسیاری از متخصصین و کارشناسان معتقدند که چاپ سه بعدی میتواند به شکوفائی رنسانس تولید کمک کند". اما نمیدانستیم که مایکروسفت در توانائی ای که چاپگرهای سه بعدی اینده میتوانند داشته باشد تا چه حد دورتر را میبیند.
 
مایکروسفت تقاضای ثبت اختراعی جدید در این راستا را کرده که اکنون برای عموم اعلام شده است و بیانگر بلند پروازیهای مایکروسفت است.
 
تیتر فیش تکنیکی این چاپگر جدید "چاپ سه بعدی" است اما در واقع دستگاهی شخصی برای ساختن اشیاء الکترونیک درخواستی است و بسیار بسیار انقلابی تر از چاپهای سه بعدی پلاستیکی میباشد.

این چاپگر سه بعدی مایکروسفت میتواند قطعات الکترونیکی برای ساخت کامل یک شئ را تمام و کمال بسازد. هدف از ان این است که هر کسی یتواند محصول رویائی خود را بدون اینکه کوچکترین اشنائی با الکترونیک داشته باشد بسازد.
 
مایکروسف در مورد این چاپگر توضیح داده است : "مثلا یک کاربر میتواند گزینه ای برای یک قابلیت مونیتورینگ سلامتی در شئ ای چون یک دستبندی که کاربر در بر خواهد داشت و قابل استفاده برای یافتن ریتم ضربان قلب او است بسازد. اگر این قابلیت انتخاب شود, ماژول چاپ سه بعدی میتواند مشخص کند که چه قطعاتی برای این قابلیت باید استفاده شوند و همچنین چگونه باید در ان شئ با یکدیگر مرتبط گردند."
 
همانند کارتریجهای جوهر که در چاپگرهای کاغذی گذاشته میشوند, مایکروسف برای این چاپگر سه بعدی خود قطعات نمایشی چون LED و یا جوهر درخشان و غیره را تصور کرده است. کارتریج های گیرنده نور و صدا و مادون قرمز و حرارت و شتاب سنج و ژیروسکوپ و غیره و کارتریجهای ماژولهای ارتباطی WiFi, Bluetooth, Ethernet, RFID و غیره و یا باز هم کارتریج های پروسسورها و میکرو کنترولرها. این اخریها میتوانند توسط این چاپگر برای رهبری کل برنامه ریزی شوند بطوریکه قابلیتهای مورد نظر کاربر عمل کنند.
 
خود این قطعات چند سنتی و یا حتی یک دهم سنت بیشتر نیستند و گرانترین انها حداکثر کمی بیش از یک دلار است. در نتبجه میتوان کارتریجهای قطعات را با قیمت فوق العاده منطقی عرضه کرد. از طرفی چاپگرهائی با قطعات SMT) SMT اختصاری Surface Mount Technology است که تکنیک مونتاژ سطح که برای اتصال قطعات الکترونیک به سطح یک مدار چاپی با استفاده از لحیم با چسب استفاده میشود گفته میشود), موجودند که به اهستگی مراحل صنعتی پیچیده و مشکل کارخانه های مونتاژ را تقلید میکنند و میتوانند این قطعات را انتخاب کرده و انها را در محل درست روی یک مدار چاپی قرار دهند.
 
برای مایکروسفت, اینچنین چاپگری سه بعدی فقط پاسخگوی انتظار عموم نبوده بلکه برای تولید محصولاتی بسیار شخصی سازی شده نیز میباشد و همچنین پاسخگوی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نیز هست. در اینباره مایکروسفت توضیح داده است : " مزیت مقیاس انجام شده تا هزینه تولید کاهش یابد. موفق گشتن در ان میتواند در کارخانه و غیره به سرمایه قابل توجه نیاز داشته باشد. بعلاوه این باعث میشود که این کارخانه ها در محلی با فاصله ای محسوس از مشتری پتانسیل باشند. استفاده از این تکنیکهای معمول برای به حداکثر رساندن مزیت مقیاس همچنین میتواند نتیجه ای ناکارامد یا منفی از نظر اقتصادی داشته باشد نظیر توزیع انها به مشتریان پتانسیل و یا تولید استفاده نشده ناخواسته."
 
با چاپ اشیاء الکترونیک مورد نظر مسلما مزیت مقیاس بجز برای کارتریجهای قطعات وجود ندارد و هزینه توزیع تولید و مدیریت ذخائر و بازگشت تولیدات بفروش نرفته یا مدیریت های مربوط به انان نیز وجود نخواهد داشت. همه چیز به اختیار مشتری نهائی در میاید چون مصرف کننده ای که محصولی را تصور میکند میتوان انرا با نرم افزاری هوشمند بسازد و این ایده خود را با همه در جهان به اشتراک بگذارد و این بدون تولد بحثی پر شور در اطراف مالکیت معنوی این اختراعاتی که کم و بیش توسط یک کامپیوتر و یک مصرف کننده ساخته شده اند نخواهد بود.
 
مسلما هیچ شکی نیست (هر چند در فیش تکنیکی و تقاضای ثبت این اختراع به ان اشاره نشده) که مایکروسفت تلاش خواهد کرد تا این اختراعات را توسط DRM برای چاپهای سه بعدی و یا تحمیل فرمتهائی روی کارتریج قطعات کنترل کند.

روشن است که این راه اینده است که مایکروسفت تصور کرده و منطقه ای خاکستری را بین جهان سخت افزارهای اوپن چون Arduino, RepRap, Raspberry Pi و غیره با صنعت سنتی قطعات رقم میزند.

منبع:ترفندستان

در صورت مفید بودن پست از دکمه های [تصویر:  postbit_thx.gif] و [تصویر:  postbit_reputation.gif] استفاده کنید.
۱۵-شهريور-۹۲ ۰۸:۵۶ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
آگهی
ارسال پاسخ 


Bookmarks

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
2 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Admin (۲۰-شهريور-۹۲, ۱۱:۲۷ صبح)، cookiemonster1234 (۱-خرداد-۹۹, ۰۴:۵۵ صبح)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

Powered by MyBB © 2002-2020
Persian Translation by MyBBIran.com ,My-bb.ir