در انجمن ها به چه کسی Troll گفته می شود؟
زمان کنونی: ۱۴-بهمن-۰۱, ۰۱:۴۰ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Admin
آخرین ارسال: Admin
پاسخ ها 1
بازدید 5578

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 
در انجمن ها به چه کسی Troll گفته می شود؟
نویسنده پیام
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین
ارسال‌ها: 626
تاریخ عضویت: خرد ۱۳۹۱

اعتبار: 24
محل سکونت
ایران

بیش از ADSL-2 Mb/S
بازي مورد علاقه
Mafia
تیم محبوب
حالت من

سپاس ها 424
سپاس شده 213 بار در 122 ارسال

سطح: 22
اعتبار: 87 / 546
مهارت: 208 / 17,048
تجربه: 87 / 100

ارسال: #1
news در انجمن ها به چه کسی Troll گفته می شود؟
در دنیای مجازی اینترنت و روی فروم ها به شخصی مخرب که هدفش ایجاد اختلال و اغتشاش در فرومها است و مرتبا پیامهائی بی اهمیت و نامناسب و بیربط ارسال میکند troll گفته میشود. این شخص گاهی علاوه بر ارسال اینگونه پیامها مایل است دیگران را نیز تحریک به ارسال اینچنین پیامهائی نماید. اما ترولها انواع دیگری نیز دارند و به چند دسته تقسیم میشوند.

troll مبتدی :
 
troll مبتدی به شخصی گفته میشود که از روی جهالت و ندانم کاری عمل میکند و هدف واقعی او ازار و اذیت و مزاحمت نیست بلکه به دلیل ندانستن قوانین و یا اشنائی با عملکرد فرومها برای ارسال پاسخ و یا ارسال نظریه و یا ابراز عقیده ای روی سایتها است. او هر چیزی را در هر زمان و در هر جا ارسال میکند. بعنوان مثال ناگهانی در تاپیکی که اصلا مناسبتی با پرسش او ندارد میپرسد : "کسی شماره تلفن فلان فرد معروف را دارد ؟" این ترولها معمولا پیش میاید که بیش از پیام متنی مقدار زیادی شکلک ارسال کنند.

troll احمق :
 
troll احمق, فردی است که معتقد است که تمام عقاید و نظریات او بسیار معتبر و جالب توجه هستند و پستهای ابلهانه ای که ارسال میکند حتما مورد توجه افراد بسیاری واقع خواهند شد و البته اغلب افرادی چون خود او به این پستها توجه نشان میدهند. بعنوان مثال او در پستی که ارسال میکند میگوید : "من نمیدانم شما در مورد چه صحبت میکنید و چیزی هم در مورد ان نمیدانم و بعلاوه اصلا سایر پیامهای ارسالی را نخوانده ام چون خیلی طولانی بودند اما شاید که حق با همگی شما باشد و یا شاید هم نباشد". این واقعا نمونه پستی ابلهانه است که نه نفعی برای کسی دارد و نه اطلاعاتی در بر دارد و فقط یک ابله میتواند بدون حتی خواندن موضوع تاپیک و نظریات دیگران اینچنین پستی را ارسال کند. به همین دلیل این افراد جزو دسته ترولهای ابله و یا احمق محسوب میشوند.

troll بد ذات و بد طینت :
 
این دسته از ترول ها بیشتر از همه هستند و در مورد انها بسیار قلمفرسائی شده است. این دسته بسیار اگاهانه عمل کرده و هدف انها کشتن فرومها و براه انداختن جنگ و ستیز و نفاق روی انها است و از این کار لذت میبرند. این دسته فقط بخاطر اینکه از موضوعی روی فروم خوششان نیامده و یا مدیران فروم خطائی را به او گوشزد کرده اند و یا فقط به دلیل اینکه مثلا هوا بارانی است و در خانه یا حتی گاهی در اداره حوصله اشان سر رفته است با ارسال پستهائی تلاش میکنند تا همه را خشمگین ساخته و یا از مدیریت سایت انتقام بگیرند. در واقع این ترول ها هم ترولی بد ذات و هم احمق هستند و شخصیت روحی و روانی او را بدینگونه میتوان توصیف کرد :

- ادمی بد طینت و بد ذات در هر شرایطی
 
- فهم و شعور و قدرت ادراک اندک
 
- از بین بردن و خرد کردن شخصیت خود به دلیل جهالت
 
- حقارتی غیر قابل تصور
 
- رفتار و سخنان و پیامها و حتی ارسال تصاویری بیربط و نامناسب و بیشرمانه

بطور خلاصه میتوان او را فردی تصور کرد که دچار ویروس یک بیماری لاعلاج که بد ذاتی و جهالت و حماقت است میباشد چون این فرد تمام خصوصیات ترولهای دسته های دیگر را نیز دارد.

رفتار مناسب به هنگام برخورد با ترولهای بد ذات :
 
روش سنتی برای مقابله با این ترولها نادیده گرفتن پیامهای انها است. به انگلیسی میگویند : "Do not feed the troll" یعنی ترولها را تغذیه نکنید و یا در واقع با پاسخگوئی به انها به هر ترتیب باعث دادن اهمیتی به انها و پستهایشان نشوید و بهتر است که بطور کل انها را ندیده گرفت چون این دسته هدفشان این است که اغتشاش افریده و نظم فرومها را بر هم زده و حتی در پی افرادی چون خود میگردند و یا منتظرند تا با ارسال پستهای دیگران کاملا توجه را از همه فروم به پست و یا تاپیک ارسالی خود جذب کرده و یا حتی به خیال خود خوشنامی یک فروم را در هم بشکنند و عمدا پستهائی ارسال میکنند که بر اساس قوانین فروم ارسال انها ممنوع است و انتظار دارند که دیگران به انها به هر صورت پاسخ دهند تا به هدف خود برسند.
بسیار پیش میاید که این دسته از ترولها با ارسال پستهائی بیهوده و یا بیربط و نامناسب که باعث اختلال روی فروم شده اند و حذف انها زبان به اعتراض بگشایند و ادعای قربانی شدن نموده و یا ادعا کنند که مانع ازادی بیان انها گشته اند و یا مدیران بدجنس فروم با او غرض ورزی دارند و او را دوست نداشته و بی ادبانه رفتار میکنند.
بهترین راه برای مبارزه با این ترولها مسلما همانطور که گفته شد نادیده گرفتن پستهای انها توسط سایر اعضاء و کنترل و نظارت دائم فروم توسط مدیران برای حذف فوری پستهای انان است.
 
توجه داشته باشید که هیچوقت هیچیک از اعضای فروم نباید جانب این ترولها را که قوانین فروم را عمدا نادیده گرفته اند بگیرند و مثلا با ارسال پستهائی چون : "حق با اوست" و یا "تو اصلا بیربط میگوئی و اینچنین چیزی نیست" به ارسال پستهای بیهوده و بعلاوه دو دستگی بپردازند چون این دقیقا همان چیزی است که این دسته از ترولها در پی ان هستند یعنی تولید نفاق و اغتشاش و اشفتگی و برهم زدن نظم و قوانین فروم ها.

پیامهای ترول ها :
 
معمولا ترولها پیامهائی بسیار ابتدائی دارند و بسیار پیش میاید که به فردی یا عده ای از اعضای یک فروم حمله کنند و یا سعی کنند چهره انها را سیاه جلوه دهند. انها از اینکه با اینگونه پیامهائی خود را حقیر مینمایند اگاه نیستند و همانطور که بالاتر گفته شد این از حماقت انها سرچشمه میگیرد.
انها بطور خودکار به هر پستی هر چه که میخواهد باشد پاسخ میدهند اما همیشه پاسخهای انان همانطور که پیشتر گفته شد بی معنا و یا بیربط است و فقط میتوان گفت که فقط پستی ارسال میکنند تا پستی ارسال کرده باشند و یا موجودیت خود را ابراز کنند تا بلکه توجه ها را بخود جلب نمایند. برای انها مهم نیست که این جلب توجه به چه صورت انجام میشود که باز باری دیگر اینهم از جهالت انها است.
 
ترولهای بد ذات قادرند کوچکترین چیزی را دست اویزی برای منحرف ساختن یک موضوع از چهارچوب ان و تولید نفاق و بی نظمی قرار دهند و پستهائی از قبیل : "به چه حقی مرا تو خطاب کرده ای ؟", "نظریاتت بسیار ابلهانه هستند" ارسال میکنند. در واقع انها به جای اینکه به عمق موضوع ارسالی توجه نمایند به مسائلی انحرافی میپردازند.
متاسفانه گاهی پیش میاد که ترولها با پیامهای ابلهانه و یا بد ذاتانه خود قربانی یا قربانیان خود را تحریک کرده و او و یا انها را وادار به واکنش و پاسخ میکنند. این پاسخها بزرگترین لذت برای این ترولهای بد ذات هستند چون دقیقا همان چیزی را که مایلند یعنی انحراف موضوع تاپیکها و تولید بی نظمی و نقاق را در پی دارند. باز هم توصیه میشود که در این مواقع پیامهای انها ولو حمله به یک یا چند تن از اعضاء و یا مدیران نادیده گرفته شده و حذف گردند. فراموش نکنید که برای پاسخ میتوان بجای ارسال پست, پیامی خصوصی ارسال کرد هر چند که حتی اینکار نیز توصیه نمیشود. این ترولها با حذف پستهایشان و اینکه قربانی یا قربانیان حتی انقدر برای گفته های او اهمیتی قائل نشده اند که بوی پاسخ دهند بیشترین رنج را خواهد برد.
 
و اما باز هم انچه که باید باز در مورد انواع ترول ها دانست :
 
- یک ترول روی چندین فروم و سایت فعالیت میکند تا بیشترین فعالیت تخریبی را اگاهانه و یا گاهی نا اگاهانه داشته باشد
 
- یک ترول اکثر اوقات به شدت مایل است مدیریت فروم ها را داشته باشد
 
- اغلب ترولها غلط املائی یا دستور زبان دارند و یا پیامهای انها نامفهوم است
 
- یک ترول همیشه چند حساب کاربری دارد
 
- یک ترول همیشه در پی شکستن جو و فضای دوستانه یک فروم است
 
- اکثرا ترولهای مخرب شبانه به عملیات تخریبی خود روی فرومها میپردازند
 
- اغلب ترولهای مبتدی کم سن و سال هستند (بدون اینکه این موضوع بخواهد بد تعبیر شود. به توضیح ترولهای مبتدی رجوع شود. )
 
- ترولها اغلب از اینکه مدیران بدخواه او هستند شاکی هستند
 
- ترولها همیشه در هر زمینه ای ادعای مهارت دارند و در هر تاپیکی پستی ارسال میکنند بدون اینکه واقعا پست انها نفعی داشته باشد و یا به حل مشکلی کمک کند
 
- ترولها معمولا در اخر هر هفته بن میشوند
 
- ترولها اغلب نام مستعاری تحریک کننده دارند چون مایلند توجه ها را جلب کنند
 
- ترول ها اغلب به همه دشنام میدهند
 
- ترول ها به هیچوجه افرادی دوست داشتنی نیستند
 
- یک ترول معمولا خیلی به خود و گاهی اطلاعاتی که ندارد مینازد و فخر میکند و دیگر اعضاء را تحقیر میکند
 
- اکثر قریب به اتفاق ترول ها پسر هستند
 
- ترول فردی است که روحا در رنج است
 
- ترو ل ها اغلب فقط با حروف درشت مینویسند
 
- یک ترول قوانین فروم را میخواند اما به انها عمل نمیکند
 
- یک ترول هیچوقت از هیچ چیز خشنود نیست و مرتبا در حال انتقاد است
 
- ترول ها معمولا تهدیدشان این است که : "دیگر هرگز به این فروم نخواهم امد"
 
- یک ترول همیشه پستهائی ارسال میکند که موضوع پستی را از چهارچوب اصلی ان منحرف میکند
 
- یک ترول عاشق صحبت در مورد موضوعات یا ارسال پستهائی است که همه را خشمگین میکند
 
- و در اخر : مراقب باشید چون یک ترول میتواند مسری باشد ! تلاش کنیم تا یک ترول نشویم.

منبع:ترفندستان

در صورت مفید بودن پست از دکمه های [تصویر:  postbit_thx.gif] و [تصویر:  postbit_reputation.gif] استفاده کنید.
۲۸-تير-۹۳ ۱۰:۴۱ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
آگهی
ارسال پاسخ 


Bookmarks

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
3 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Admin (۳۰-تير-۹۳, ۱۰:۵۷ صبح)، hadimadi (۱-آذر-۹۳, ۰۸:۵۹ عصر)، cookiemonster1234 (۱۵-خرداد-۹۹, ۱۰:۵۶ عصر)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

Powered by MyBB © 2002-2020
Persian Translation by MyBBIran.com ,My-bb.ir