یادگیری گرامر زبان انگلیسی
زمان کنونی: ۲۶-خرداد-۰۳, ۱۲:۵۳ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ali1399
آخرین ارسال: ali1399
پاسخ ها 1
بازدید 3284

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 
یادگیری گرامر زبان انگلیسی
نویسنده پیام
کاربر جدید
*

وضعيت : آفلاین
ارسال‌ها: 3
تاریخ عضویت: اسف ۱۳۹۹

اعتبار: 0
محل سکونت
اصفهان


بازي مورد علاقه
تیم محبوب
حالت من

سپاس ها
سپاس شده بار در ارسال

سطح: 1
اعتبار: 0 / 2
مهارت: 1 / 26
تجربه: 10 / 100

ارسال: #1
یادگیری گرامر زبان انگلیسی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی
گرامر بخشی از زبان انگلیسی است که یادگیرندگان زبان دیدگاه های مختلفی در مورد آن دارند. برخی از آنان میل دارند مقررات گرامر زبان را یاد بگیرند و به مرور آن ها بپردازند. برخی دیگر نه تنها علاقه ای به گرامر ندارند بلکه از آن بدشان هم می آید و این طور می اندیشند که کسل کننده ترین قسمت تعلیم زبان است. نظر شما چیست؟ آیا می توان از یادگیری گرامر زبان انگلیسی گریخت؟ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چیست؟

دستور زبان شالوده یادگیری زبان هاست. در واقع در هر عبارتی که مطالعه می کنید یا می‌نویسید، می گویید یا می‌شنوید، قواعد زبانی موجود است. بنابراین در هر صورت امکان ندارد بتوانید از تعلیم گرامر زبان انگلیسی بگریزید؛ هر چند آموزش قواعد زبان انگلیسی باید به صورت کاربردی و سیستماتیک صورت گیرد تا یادگیری آن هم نتیجه محور و هم لذت بخش باشد. متاسفانه در کشور ما ایران، نه تنها در مدارس حتی در مؤسسات خصوصی زبان نیز عموماً این روش به درستی صورت نمی گیرد. به همین دلیل قواعد زبان انگلیسی به جای این که ابزاری کاربردی در یادگیری زبان باشد، بیشتر تبدیل به موضوعی دست و پاگیر، خسته کننده و در ظاهر غیر ضروری یا غیر کاربردی شده است.

گرامر در اصل ضابطه هایی است که اشخاص با به کارگیری آن ها این امکان را می یابند که به آن زبان سخن بگویند یا بنویسند. همان گونه که وجود مقررات در بازی الزامی است در خصوص زبان هم همین ضابطه ها وجود دارند. اگر در بازی ضابطه نداشته باشیم یا هر کسی از مقررات خود اطاعت کند، چیزی نمی گذرد که با شکست رو به رو می شویم. در خصوص تعلیم زبان هم همین طور است؛ بدون وجود مقررات ما نمی توانیم با دیگران رابطه زبانی مؤثری برقرار کنیم. پس ناچاریم از این ضابطه ها متابعت نماییم. اما بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی چیست؟
بهترین روش یادگیری قواعد زبان انگلیسی چیست؟

شما توانایی این را دارید که ضوابط یک بازی را با مشغول شدن به بازی به سهولت آموزش ببینید. بدیهی است حتما خطاهایی هم خواهید داشت. حتی امکان دارد صدمه ببینید اما در انتها بازی کردن را می آمورید . ضوابط یک زبان بارها سخت تر از مقررات یک بازی است اما در اصل تعلیم آن کاملاً مانند تعلیم زبان است. با این که بسیاری از افراد ضوابط زبان مادری‌شان را آموزش نمی بینند، اما زمان حرف زدن معمولاً دچار اشتباه گرامری نمی شوند. در حقیقت شما قواعد زبان مادریتان را از کودکی و به مرور زمان به صورت طبیعی و عموماً نا خودآگاه یادگرفته اید. همچنین یادگیری آن ها عموماً لذت بخش بوده است و درخورد سالی از فراگیری آن ها برای صحبت به زبان مادریتان به وجد می آمدید!
در صورتی که شما به میزان لازم زمان داشته باشید و در مکان در خوری قرار بگیرید، این امکان را پیدا می کنید که یک زبان تازه را به طریق بکر آموزش ببینید. برای نمونه اگر شما یک ژاپنی باشید و در ۵ سالگی به لندن مهاجرت نمایید و در مدرسه‌ ای همان جا ثبت نام کنید، هر روز با دوستان جدید خود به بهانه های مختلف (مثلاً بازی کردن) تعامل می کنید و حتماً پس از مدتی هر چیزی که در ارتباط به زبان آنان باشد خواهید اموخت بی آن که حتی یک درس گرامر یا یک کتاب گرامر مطالعه کرده باشید.
[تصویر:  englishGrammar1.jpg]بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی
هر چند، اکثر اشخاصی که یک زبان تازه را می خواهند یاد بگیرند ، زمان لازم را ندارند و در مکانی خوب که آن زبان به طور روزمره صحبت می شود هم نیستند. پس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چیست؟ متاسفانه پاسخ دادن به این پرسش به سهولت امکان پذیر نیست. در خصوص آموزش گرامر، دقیقا مانند یادگیری آن ایده های مختلفی وجود دارد. خیلی از آموزگاران اعتقاد دارند گرامر بسیار مهم است و الزامی است جلساتی از درس به آموزش ضوابط گرامر پرداخته شود و باید ممارست بسیاری برای یادگیری آن ها انجام شود؛ دسته ای دیگر از مدرسان عقیده دارند گرامر باید به شیوه غیر مستقیم و از راه اعمال تمرین‌های دیگر زبان، بدون دقت مستقیم بر مقررات آموخته شود. بعلاوه در تدریس قواعد زبان انگلیسی فاکتور های زیادی از جمله سن زبان آموز، سطح دانش و مهارت زبان آموز، روش یادگیری منحصر به فرد آن ها و غیره وجود دارند که در هنگام تدریس و یادگیری نیاز است مورد نظر قرار گیرند. هر دیدگاهی که در خصوص گرامر دارید و به هر طریقی که آموزش زبان انگلیسی را انجام می دهید، در این مقاله پیشنهاد هایی برایتان آورده ایم که تعلیم گرامر را راحت تر ومطلوب تر می سازد.
جهت یادگیری بهتر گرامر زبان انگلیسی چه کارهایی باید انجام داد؟

حتی مدرسانی که از روش غیر مستقیم برای آموزس به بزرگسالان استفاده می کنند، در نهایت مجبور به ارایه مستقیم حداقل بعضی اصول کلیدی قواعد به زبان آموزان هستند. بنابراین در حین یادگیری زبان، در مورد اصول کلیدی گرامر اطلاعات داشته باشید و در خصوص آن ها بیندیشید. سعی کنید بخش هایی از گرامر انگلیسی را که به آیین های زبان خودتان شبیه است پیدا کنید. مثلا در زبان آلمانی شیوه به کار گیری حروف اضافه مثل زبان انگلیسی است. همین طورفرق نحوه اظهار یک تفکر و دیدگاه در زبان انگلیسی را با زبان خودتان مد نظر قرار دهید. مثلا در انگلیسی برای تعریف کردن واقعه ای که در گذشته آغاز شده و تا امروز دوام دارد از زمان حال کامل بهره گیری می شود؛ مثلاً “من ۵ سال است که این ساعت را داشته ام”. هر چند خیلی از زبان‌های دیگر از زمان حال جهت اظهار این موقعیت بهره گیری می‌کنند؛ مثلاً در فارسی معمولاً گفته می شود: “من این ساعت را ۵ سال است که دارم”. اگر از همانندی و فرق گرامر زبان جدید با زبان مادریتان مطلع شوید، ضوابط زبان جدید را راحت تر و با سرعت بیشتر می آموزید.

[/b] کتب انگلیسی بسیاری را مطالعه کنید. شاید تعجب بر انگیز باشد اما در طی مدتی که انگلیسی می‌خوانید یا آن را گوش می کنید، در اصل آگاهانه یا ناآگاهانه به سبک درست یادگیری گرامر زبان انگلیسی مشغول هستید که به شما در کتابت و سخن گفتن به انگلیسی مدد می رساند. همچنین زمان مطالعه، حداقل در بعضی مواقع، به موارد گرامری آن دقت نمایید، در این صورت بازخورد مطلوب تری دریافت می کنید. این یعنی پس از خواندن بعضی از جملات انگلیسی، به خودتان بگویید این راهی است که آن قواعد درزبان انگلیسی به کار برده می‌شود.
[تصویر:  english-grammar-learning.jpg]بهترین راه یادگیری گرامر زبان انگلیسی
بر بخش هایی از گرامر که از دید شما سخت تر است، دقت بیشتری نمایید. اگر اطلاع ندارید در چه بخشی از گرامر انگلیسی دچار مشکل هستید ،‌ از آموزگارتان سوال کنید. خصوصاً زمان حرف زدن و نوشتن تکالیفتان بر این بخش ها دقت ویژه ای داشته باشید. اگر زمان حرف زدن این کار سخت تر است، در صورتی که این امکان را دارید زمان زیاد تری بر این بخش از تعلیم زبان انگلیسی بگذارید تا به شکل درست گرامر در آن بخش مسلط شوید.

–[/b] اگر تمایل ندارید تکالیف مرتبط با گرامر را انجام دهید، انجام پیشنهاد های فوق برای شما با اهمیت تر می باشد. تلاش نمایید خودتان بر روی ضوابط و مقررات قواعد زبان کار کنید. اگر قصد دارید تکالیف گرامر را انجام دهید،‌ توجه داشته باشید صحیح کار کردن در انجام تمرین‌های گرامر این معنی را نمی دهد که شما دیگر دچار خطا نمی شوید. در این زمان شما مثل فردی هستید که تلاش می کند با مطالعه یک کتاب، بازی تنیس را بیاموزد اما وقتی که این فرد در زمین بازی وارد می شود حتی قادر نیست به شکل صحیح به توپ ضربه بزند. اگر قصد دارید تکالیف گرامر را انجام دهید فقط به پر کردن قسمت های خالی و جواب دادن به سوال های چند گزینه‌ای بسنده نکنید. خودتان چند عبارت با بهره گیری از ضوابطی که یادگرفته اید بنویسید.

تلاش کنید به اصول قواعد کلیدی مسلط شوید. برای مثال افعال بی‌قاعده‌ی پر استفاده را حتماً بیاموزید؛ اگر قادر باشید این فعل ها را بیاموزید ، آن وقت زمان زیاد تری برای اندیشیدن به آنچه می‌خواهید بیان کنید، خواهید داشت. با تکرار و توجه به الگو های موجود در این افعال، این فعل ها به سهولت آموخته می شوند.

در این مقاله سعی کردیم بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی را شرح دهیم. به نظر شما بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی چیست؟ لطفاً حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


اگر در یادگیری گرامر زبان انگلیسی مشکل دارید یا در بازه زمانی کوتاهی قصد یادگیری گرامر کاربردی زبان انگلیسی را دارید و یا قصد بهبود قواعد مختص به آزمون های بین المللی (آیلتس، تافل و PTE) را دارید، ما به شما دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را توصیه می کنیم. در کارگاه قواعد آکادمی زبان می توانید با بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی به قواعد کاربردی زبان مسلط شوید. همچنین آکادمی زبان با سال ها تجربه در آموزش زبان انگلیسی توسط دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برگزارکننده دوره های خصوصی آموزش مکالمه انگلیسی ، آیلتس، تافل، GRE و PTE در اصفهان می باشد.

منبع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-اسفند-۹۹ ۱۲:۲۶ عصر، توسط ali1399.)
۹-اسفند-۹۹ ۱۲:۲۵ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
آگهی
ارسال پاسخ 


Bookmarks

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
2 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Admin (۹-اسفند-۹۹, ۰۲:۳۹ عصر)، ali1399 (۹-اسفند-۹۹, ۱۲:۳۳ عصر)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

Powered by MyBB © 2002-2020
Persian Translation by MyBBIran.com ,My-bb.ir