یادگیری زبان های مختلف
زمان کنونی: ۴-تير-۰۳, ۱۰:۵۸ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ali1399
آخرین ارسال: ali1399
پاسخ ها 1
بازدید 3455

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 
یادگیری زبان های مختلف
نویسنده پیام
کاربر جدید
*

وضعيت : آفلاین
ارسال‌ها: 3
تاریخ عضویت: اسف ۱۳۹۹

اعتبار: 0
محل سکونت
اصفهان


بازي مورد علاقه
تیم محبوب
حالت من

سپاس ها
سپاس شده بار در ارسال

سطح: 1
اعتبار: 0 / 2
مهارت: 1 / 26
تجربه: 10 / 100

ارسال: #1
یادگیری زبان های مختلف
چگونه زبان های مختلف را همزمان یاد بگیریم؟


در این مقاله قصد داریم درباره یادگیری هم زمان چند زبان مختلف صحبت کنیم. هستند کسانی که به دلایل کاری و امثال آن نیاز به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به طور هم زمان دارند. معمولاً در این حین با مشکلاتی به خصوص تداخل در یادگیری زبان ها روبه رو می شوند. بعلاوه، پس از یادگیری زبان های مختلف حفظ آن ها نیز کار آسانی نیست. برای تعدیل این مشکلات به چند نکته اشاره می کنیم.
تعلیم زبان، شکل ذهنی و شخصیت شما را عوض و شما را به شبکه های گوناگون اجتماعی راهنمایی می کند. جالب است دانید که این موضوع سبب می گردد شما در یادگیری زبان ها بهتر عمل کنید و حتی به شما در قوی تر شدن زبان مادری تان نیز مدد می رساند. تعلیم زبان های گوناگون یک مسئله است اما سخن گفتن به زبان های گوناگون به شکل صحیح، موضوعی پیچیده تر می باشد.
چطور مغز زبان های گوناگون را مدیریت می کند؟
مغز انسان به شکل اعجاز آمیزی قادر است خود را به زبان های جدید در هر زمانی از حیات مطابقت بخشد. مدارک بسیاری خاطر نشان می کند که یک زبان تازه مطلوب ترین غذای مغز است. یادگیری زبان های مختلف و سخن گفتن به زبان های گوناگون به مفهوم اصلی مرمت و دگرگونی مغزتان است.
مغز به وسیله کد سوییچینگ (code switching) انتقال از یک زبان به زبانی دیگر را انجام می دهد. کد سوییچینگ وقتی است که شما کانال زبانی را به زبان دیگر عوض می کنید. این خصوصیتی است که در بین مغز همه آدمیان مشترک است. بر اساس مطالعه ای بین دانشجویان چند زبانه، دسته ای از آن ها در خوابگاه ها زمان سخن گفتن با دوستان هم زبان شان به زبان اصلی شان بی خبر به انگلیسی هم حرف می زنند و حتی امکان دارد بی هیچ مشکلی صحبت تازه ای با دوست متفاوتی به زبان دیگری (مثلاً اسپانیایی) هم اغاز کنند.
شما سوییچینگ را به کار می گیرید حتی اگر یک فرد یک زبانه باشید. برای مثال، وقتی شما با استادتان در دانشگاه سخن می گویید بی خبر تلاش می کنید به روشنی لغات را ادا کنید و از لغات متفاوتی در مقایسه با صحبت با دوستانتان استفاده کنید. گویش یا سبک سخن گفتن شما در مکان های گوناگون به سوییچینگ ارتباط دارد.
همچنین سوییچینگ بیشتر در ارتباط با عکس العمل ناخودآگاه به عناصر پیرامونی است. وقتی شما به زبان های گوناگون سخن می گویید، علائم اجتماعی شما را به سمت سوییچینگ تحریک می کند. مغز انسان به سهولت قادر است بدون گیج شدن و سردرگمی زبان های گوناگون را به کار گیرد به شیوه ای که مغز ۹۰ درصد این امر را بی همهمه و در پس پرده اعمال می کند.
[تصویر:  brain-and-languages.png]مدیریت زبان های مختلف توسط مغز
به طور کلی شیوه های مختلفی جهت تعلم زبان موجود است. چون زبان آموزان گوناگونی وجود دارند، شیوه های متفاوتی جهت آموزش آن ها استفاده مطلوب تری دارند. هر چند برای کاهش تداخل زبانی در هنگام یادگیری زبان های مختلف به صورت هم زمان نکات زیر با اهمیت هستند:

۱٫ یادگیری هم زمان دو زبانی که بسیار شبیه به هم هستند به طور کلی برای زبان آموزان توصیه نمی شود، مخصوصاً برای کسانی که قصد دارند مصائب چند زبانگی را کم کنند.

۲٫
تا حد امکان لغات و معناها در یک زبان اساس سایر زبان ها قرار نگیرند. حتما این مطلب به گوشتان رسیده که ترجمه نکنید و تلاش کنید به زبانی که در حال سخن گفتن با آن هستید فکر کنید. در مفهوم سطحی یعنی وقتی که “the blue house” را شنیدید یا خواندید نباید در ذهن خود “خانه آبی” ترجمه کنید.
چگونه می توان از فراموشی زبان ها پس از یادگیری جلوگیری کرد؟
یادگیری زبان تنها نصف راه است؛ مسئله اصلی محافظت از داده های زبانی است که به دشواری حاصل می گردد. حفظ زبان دوم یک پیمان زمانی کوچک را می طلبد اما وقتی زبان سوم، چهارم و … افزوده شدند بازی عوض خواهد شد.
تحکیم و حفظ زبان مثل ماهیچه هایی است که لازم است ممارست داشته باشند. اگر شما برای ماهیچه هایتان تنها یک حرکت تکریری عقب و جلو را ممارست نمایید هیچ وقت رشد چندانی نمی کنند. اصلا اهمیت ندارد که آن ها چه میزان بزرگ شوند؛ با به کارگیری اشتباه از آن ها در زمان کمی، به میزان ابتدایشان باز می گردند.

برای حفظ چند زبان به طور هم زمان استفاده از شیوه های زیر به شما کمک زیادی خواهد نمود؛ این شیوه ها تازه یا خلاقانه نیستند اما سنجیده و کاملاً صحیح می باشند.
۱٫ از هر کدام از زبان هایتان جهت تکمیل یکی از امور روزانه بهره مند شوید.

با این کار هر روز با زبان های مختلف در گیر خواهید بود تا آن ها را در بالاترین مرتبه حفظ کنید. این یعنی شما از هر کدام از زبان ها جهت انجام یک کار روزانه بهره مند شوید یا این که به حدی که امکان دارد به آن نزدیک شوید. مثلاً تمام کردن و تکمیل چیزی مانند پرداخت قبوض یا کامل نمودن کاغذ اقامت در خارج از کشور می تواند نمونه ای از کار های روزانه باشد. همین طور بهره گیری از زبان می تواند برای سرگرم کردن خود با فیلم های کمدی باشد یا مطالعه اخبار، سخن گفتن با یک دوست یا جستجوی اینترنتی.
[تصویر:  different-world-language.jpg]یادگیری زبان های مختلف به صورت مؤثر ۲٫ تلاش کنید ارتباط ویژه ای را با هر یک از زبان ها به وجود آورید و آن را بسط دهید.

هر چه بیشتر به یک زبان مسلط می شوید درباره ی مسائلی که اکثر اوقات در آن زبان استفاده می کنید ، فکر کنید. یادگیری شما خیلی راحت می شود اگر هر چیزی را که از لحاظ فرهنگی با آن زبان مربوط می شود ارتباط برقرار کنید و درباره آن صبحت کنید.
۳٫ کد سوییچینگ را تمرین کنید.

در صورتی که شما از تمامی زبان هایتان در کل روز بهره مند می شوید، سوییچینگ بی ممارست ممکن است مشکل آفرین و گیج کننده باشد. اما با تکرار سوییچینگ در بین زبان ها، این امر برای شما راحت خواهد شد. این می تواند یک ممارست ترکیبی باشد که بر زبان های گوناگون از زاویه های گوناگون به شکل همزمان کار می کند و مزیت های بسیار خوبی برای ذهن شما و استطاعت کلی زبان تان دارد. مطلوب ترین راه جهت اعمال این امر این است که به قصد، خودتان را در شرایط چند زبانه قرار دهید؛ به فضاهای های مراوده زبانی بروید؛ در اتاق های شراکتی در خوابگاه ساکن شوید . وقتی که شما قادر باشید کد سوییچینگ را بین شالوده ای از زبان های گوناگون انجام دهید مخصوصا بین دو زبانی که زبان اصلی شما نیست، شیوه هایی را می یابید که قادر باشید امکانات سوییچینگ کردن بین زبان ها را ممارست نمایید و خودتان خواهید فهمید که با گذشت زمان این امر برایتان به سهولت انجام می شود و طبیعی تر خواهد شد. در حقیقت اگر شما به ماهیچه های زبانی تان از همه زوایا برسید، به یک ورزشکار تخصصی زبانی مبدل خواهید شد.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر جهت یادگیری زبان های مختلف با آکادمی زبان که توسط دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، مشاوره ای داشته باشید و روش های آسان تری را برای یادگیری کشف کنید.

منبع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۹-اسفند-۹۹ ۱۲:۳۶ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
آگهی
ارسال پاسخ 


Bookmarks

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
2 کاربردرحال خواندن این موضوع:
Admin (۹-ارديبهشت-۰۰, ۰۹:۵۹ عصر)، ali1399 (۹-اسفند-۹۹, ۱۲:۳۶ عصر)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

Powered by MyBB © 2002-2020
Persian Translation by MyBBIran.com ,My-bb.ir