انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش
15 درصد در آمریکا تمایلی به داشتن اینترنت ندارند! - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن پیشرو.پیشرو در علم و ورزش (http://pishroforum.ir)
+-- انجمن: اخبار و تازه ها (/forumdisplay.php?fid=129)
+--- انجمن: اخبار فناوری اطلاعات (/forumdisplay.php?fid=130)
+---- انجمن: کامپیوترو لپ تاب (/forumdisplay.php?fid=132)
+---- موضوع: 15 درصد در آمریکا تمایلی به داشتن اینترنت ندارند! (/showthread.php?tid=1612)15 درصد در آمریکا تمایلی به داشتن اینترنت ندارند! - Admin - ۴-مهر-۹۲ ۰۹:۰۰ عصر

[تصویر:  51522088256491335489.jpg]به نقل از زرو ان نت, در امریکا بسیاری مایل نیستند که اینترنت داشته باشند. اکثر این افراد بیش از 65 سال دارند.
 
بر اساس گزارش انستیتو Pew Research Center که در 25 سپتامبر منتشر شد, در سال 1995 فقط 14 درصد امریکائیها از اینترنت استفاده میکردند. اکنون این درصد به 75 تا 85 درصد افزایش یافته است.

15 درصد امریکائیها از اینترنت استفاده نکرده و تصمیم هم ندارند که استفاده کند. بعلاوه 9 درصد امریکائیها نیز گفته اند که فقط در محل کار خود از اینترنت استفاده میکنند.
 
Kathryn Zickuhr از انستیتو Pew Research Center که این امار را تهیه کرده میگوید : "بسیاری از اینکه همه کانکت نیستند متعجب میشوند. اکثر افراد بالغی که کانکت نیستند اینترنت را الزامی ندانسته و یا گمان میکنند که تلاش برای کانکت بودن ارزشش را ندارد. هر چند که بسیاری در گذشته کانکت بوده اند اما امریکائیهائی که در حال حاضر از اینترنت استفاده نمیکنند میگویند که حتی کانکت بودن در اینده هم برای انان جالب نیست."
 
در مجموع 34 درصد امریکائیهائی که از اینترنت استفاده نمیکنند میگویند که استفاده از این شبکه برای انها الزامی نبوده و برایشان جالب نیست و در اینده نیز به ان نیاز نداشته و یا از ان استفاده نخواهند کرد.
 
حدود 34 در صد این گروه نیز معتقدند که استفاده از اینترنت مشکل و یا عصبی کننده است و یا مشکلاتی چون ویروس ها و هکرها و جاسوسیها را قید میکنند. 19 درصد همین افراد نیز قیمت کامپیوتر و یا کانکشن را قید کرده اند و فقط 7 درصد تائید کرده اند که دسترسی به اینترنت ندارند.
این امریکائیهای مسن تر هستند که از اینترنت استفاده نمیکنند و حدود 44 درصد افراد بیش از 65 سال از اینترنت استفاده نکرده در حالیکه 17 درصد امریکائیهای بین 50 تا 64 سال کانکت نیستند.

اما در عوض 87 درصد 18 تا 29 سال از اینترنت استفاده میکنند. انهائیکه درامد یا تحصیلاتی کمتر داشته و یا اصلیت اسپانیائی و امریکای لاتین دارند و یا در مناطق روستائی زندگی میکنند بیشتر ممکن است کانکت نباشند. با اینهمه یک چهارم امریکائیهائی که کانکت نیستند در مناطقی زندگی میکنند که حداقل یک نفر از اینترنت استفاده میکند.
 
اما امریکا تنها نیست چون در کشورهای دیگر نیز افرادی که به دلایل گوناگون از اینترنت استفاده نمیکنند وجود دارند و مثلا بر اساس گزارش GfK-Médiamétrie, شش میلیون و هفتصد هزار میلیون خانوار در فرانسه اینترنت ندارند. اکثر این افراد همچون امریکائیها بیش از 65 سال دارند. اما دلایل کانکت نبودن انان با دلایل امریکائیها متفاوت است. در فرانسه افراد کمتری به نسبت امریکا از استفاده از اینترنت خود داری میکنند و فقط 5 درصد انان کانکت نبودن را خود برگزیده اند. اگر چه امریکائیها اینترنت را جالب ندانسته و یا استفاده انرا مشکل میدانند, فرانسویها معتقدند که استفاده از اینترنت هزینه ای بسیار دارد. اما بعضی همانند امریکائیها کانکت نبودن را دلایلی شخصی قید کرده و میگویند که از کانکت نبودن برای صرف وقت خود برای لذتها و سرگرمیهای ساده چون مطالعه و بیرون رفتن و میهمانی و غیره استفاده میکنند.
 
تعداد کاربران اینترنت در جهان و تا اخر امسال 2.7 میلیارد نفر ارزیابی شده است.