پیش فرض اسرار طول عمر ژاپنیها چیست
زمان کنونی: ۲۶-خرداد-۰۳, ۰۱:۲۰ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Ashkan
آخرین ارسال: Ashkan
پاسخ ها 1
بازدید 6050

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 
پیش فرض اسرار طول عمر ژاپنیها چیست
نویسنده پیام
کاربر حرفه ای
*

وضعيت : آفلاین
ارسال‌ها: 558
تاریخ عضویت: دي ۱۳۹۱

اعتبار: 3
محل سکونت
تهران

بیش از ADSL-2 Mb/S
بازي مورد علاقه
BattleFiled3
تیم محبوب
حالت من

سپاس ها 17
سپاس شده 64 بار در 61 ارسال

سطح: 21
اعتبار: 67 / 518
مهارت: 186 / 17,274
تجربه: 72 / 100

ارسال: #1
khatar پیش فرض اسرار طول عمر ژاپنیها چیست
اسرار طول عمر ژاپنیها چیست؟
سلامت نیوز: اما داشتن عمری طولانی وسوسهای است که افراد زیادی را به فکر واداشته تا با دانستن اسرار طول عمر ژاپنیها و الگوبرداری از آن، چندسالی به عمرشان بیفزایند. اگر زندگی بر وفق مرادتان است و مایل نیستید به این زودیها تمام شود، از همین فردا سعی کنید با توجه به رموز زیر رژیم غذایی سالمتر و در نتیجه عمر طولانیتری داشته باشید.
● راز اول

خوردن ماهی به جای گوشت قرمز اولین رمز طول عمر ژاپنیهاست که به کاهش خطر حملات قلبی منجر میشود. ماهی یکی از اجزای اصلی اغلب غذاهای ژاپنی برای تأمین پروتئین مورد نیاز بدن است. گوشت قرمز قیمت بالاتری دارد و معمولاً به مقدار کمی مصرف میشود.

ضمن اینکه ماهی غذای سالمتری است و هرچه تازهتر باشد فواید بیشتری دارد. ماهیها در ژاپن خام مصرف نمی شوند و روشهای آمادهسازی متعددی از جمله کبابی کردن، پختن، سرخ کردن، پوره و ... برای مصرف آنها وجود دارد. همچنین زنان ژاپنی معتقدند که پوست ماهی باعث بروز زیبایی طبیعی پوستشان شده و رنگ چهره را باز میکند.

● راز دوم

استفاده از سویا در رژیم غذایی دومین راز طول عمر ژاپنیهاست. فرآوردههای سویا به کاهش بیماریهای قلبی و پایین آوردن فشار خون کمک میکنند و یک منبع عالی پروتئین محسوب میشوند.

توفو (یک نوع غذای ژاپنی که با سویا تهیه میشود) و سایر فرآوردههای سویا از اجزای اصلی رژیم غذایی ژاپنیها هستند. بررسیهای انجامشده نشان میدهد که چربیهای اشباع شده موجود در گوشت و لبنیات باعث افزایش کلسترول خون میشود.

اما غذاهای مشتقشده از گیاهانی چون سویا اثر معکوسی نسبت به مصرف گوشت و فرآوردههای لبنی دارند و برای سلامتی بسیار مفیدند. دانههای سویا میزان پروتئین کافی و مورد نیاز بدن را بدون داشتن چربی اشباعشده و کلسترول موجود در گوشت، تأمین میکند.

ضمن اینکه فاقد چربی زیاد موجود در فرآوردههای لبنی است. سس سویا، توفو و ناتو (دانههای سویای مخلوط شده با تخممرغ خام که با برنج خورده میشود) نمونههایی از غذاهای تهیه شده با سویا هستند که هر روز توسط مردم ژاپن مصرف میشوند.

● راز سوم

مصرف آرد گندم و آرد غلات سومین رمز داشتن عمری طولانی است که ژاپنیها از آن بهرهمندند و به مراحل هضم غذا کمک میکند. مصرف نشاسته در رژیم غذایی آنها در حداقل ممکن است و اغلب غذاهایی که میخورند اصلاً آرد سفید ندارد.

همچنین رشته فرنگی ژاپنیها از آرد غلات یا آرد گندم تهیه میشود که هر دوی این آردها سالمتر از آرد سفید غنی شده هستند. برنج نیز یکی دیگر از غذاهای اصلی ژاپنیهاست که البته فقط شامل یک کاسه کوچک در هر وعده غذایی است و نه بیشتر!

● راز چهارم

داشتن وعدههای غذایی کمحجم رمز دیگر افزایش طول عمر است. پرسهای غذایی کوچک امکان غذا خوردن بیش از اندازه را کاهش میدهد و بدین منظور غذاهای ژاپنیها در ظروف کوچکی سرو میشود.

همچنین خوراک ژاپنیهای سنتی تقریباً نصف یک پرس غذای معمولی غربیهاست. با وجود اینکه اغلب غذاهایی که این افراد میخورند سالم است ولی در غذا خوردن زیادهروی نمیکنند و سهم هر نفر مقدار ناچیزی را شامل میشود.

● راز پنجم

آخرین رمز از اسرار ژاپنیها مصرف چای است. چای اثرات ناسالم غذاها را در بدن از بین میبرد؛ در حقیقت مصرف چای سبز ژاپنی یا چای چینی که به صورت سرد یا گرم تهیه میشود، مزایای متعددی برای سلامتی دارد.

چای نصف کافئین موجود در قهوه را دارد و به تجزیه روغن در دستگاه گوارش کمک میکند؛ به همین دلیل ژاپنیها معمولاً هنگام صرف غذا چای مینوشند؛ به ویژه وقتی که غذاهای سرخشده میخورند.
۱۵-اسفند-۹۱ ۰۲:۲۸ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
آگهی
ارسال پاسخ 


Bookmarks

چه کسانی کسی از این موضوع دیدن کردن
1 کاربردرحال خواندن این موضوع:
cookiemonster1234 (۱-خرداد-۹۹, ۰۴:۵۰ صبح)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

Powered by MyBB © 2002-2020
Persian Translation by MyBBIran.com ,My-bb.ir